6 ویژگی برتر در ویندوز سرور 2019

تحلیل و بررسی و 6 ویژگی برتر در ویندوز سرور 2019 نسبت به سایر نسخه های ویندوز سرور

پیش نمایش ویندوز سرور 2019 ویژگی های Hyperconvergence ، مدیریت ، امنیت ، مقادیر و موارد دیگر را اضافه می کند از آنجا که مایکروسافت به سمت به روزرسانی تدریجی ویندوز سرور جابجا شده است ، بسیاری از ویژگی هایی که با ویندوز سرور 2019 در دسترس خواهند بود قبلاً در شبکه های زنده شرکت استفاده شده اند و در اینجا نیمی از بهترین ها وجود دارد. 

6 ویژگی برتر در ویندوز سرور 2019

6 ویژگی برتر در ویندوز سرور 2019

زیرساخت های بیش از حد همکار (HCI) در سطح سازمانی

مایکروسافت با انتشار ویندوز سرور 2019 ، سه سال به روزرسانی را برای پلتفرم HCI خود به بازار عرضه می کند به این دلیل است که برنامه تدریجی تدریجی مایکروسافت اکنون از آن استفاده می کند شامل مواردی است که آن را به عنوان کانال های نیمه ماهانه کانال می نامد – به روزرسانی های افزایشی که در دسترس می شوند.

سپس هر دو سال یک بار نسخه اصلی ایجاد می کند به نام نسخه طولانی مدت خدمات کانال (LTSC) که شامل ارتقاء نسخه های قبلی کانال نیمساله است.

توضیح مختصر

LTSC Windows Server 2019 قرار است پاییز امسال تمام شود و هم اکنون در دسترس اعضای برنامه خودی مایکروسافت است در حالی که مؤلفه های اساسی HCI (محاسبه ، ذخیره سازی و شبکه سازی) با نسخه های کانال نیمساله بهبود یافته است ، برای سازمان هایی که دیتاسنترها و سیستم عامل های تعریف شده نرم افزاری با مقیاس بالا تولید می کنند.

ویندوز سرور 2019 نسخه قابل توجهی برای دیتابیس تعریف شده نرم افزار است. با جدیدترین نسخه ، HCI در بالای مجموعه ای از مؤلفه هایی قرار دارد که با مجوز سرور همراه هستند این به معنای ستون فقرات سرورهای HyperV است که امکان افزایش یا کاهش ظرفیت بارهای کاری بدون خرابی را فراهم می کند.

GUI برای ویندوز سرور 2019

تعجب آور برای بسیاری از شرکت ها که شروع به جمع آوری نسخه های نیمه تمام سال کانال های ویندوز سرور 2016 کردند عدم وجود رابط کاربری گرافیکی برای این نسخه ها.

کانال نیمساله فقط پیکربندی های کمتر پشتیبانی GCI از ServerCore (و Nano) منتشر می کند. با انتشار LTSC ویندوز سرور 2019 ، IT Pros یک بار دیگر GUI دسک تاپ خود از ویندوز سرور را علاوه بر نسخه های کمتر از GUI ServerCore و Nano دریافت می کند.

پروژه هونولولو

با انتشار ویندوز سرور 2019 ، مایکروسافت رسماً ابزار مدیریت سرور Project Honolulu خود را منتشر خواهد کرد. Project Honolulu یک کنسول مرکزی است که به متخصصان IT اجازه می دهد تا به راحتی سرورهای GUI و GUI کمتر ویندوز 2019 ، 2016 و 2012R2 را در محیط های خود مدیریت کنند.

پذیرندگان اولیه ، سادگی مدیریتی را که پروژه هونولولو با ارائه وظایف متداول از جمله نظارت بر عملکرد (PerfMon) ، تنظیمات سرورها و تنظیمات تنظیمات ، و مدیریت سرویسهای ویندوز که روی سیستمهای سرور اجرا می شوند ، پیدا کرده اند. این کار باعث می شود این مدیران برای مدیریت آسان تر روی سرورها در محیط خود آسان شوند.

بهبود در امنیت

مایکروسافت همچنان به کارکردهای امنیتی داخلی برای کمک به سازمانها برای رسیدگی به الگوی “انتظار نقض” مدیریت امنیت ادامه داده است ویندوز سرور 2019 به جای فرض کردن فایروال ها در محیط پیرامون یک شرکت ، مانع از بروز هرگونه مصالحه امنیتی می شود ، فرض می کند که سرورها و برنامه های کاربردی درون هسته دیتاسنتر به خطر افتاده اند.

ویندوز سرور 2019 شامل Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) است که بردارهای رایج برای نقض امنیتی را ارزیابی می کند ، و بطور خودکار حملات مخرب احتمالی را مسدود کرده و هشدار می دهد.

کاربران ویندوز 10 طی چند ماه گذشته بسیاری از ویژگی های ATP Windows Defender را دریافت کرده اند از جمله استفاده از Windows Defender ATP در ویندوز سرور 2019 به آنها اجازه می دهد تا از سیستم ذخیره سازی داده ها ، انتقال شبکه و اجزای یکپارچگی امنیتی برای جلوگیری از سازش در سیستم های ویندوز سرور 2019 استفاده کنند.

مقادیر کوچکتر و کارآمدتر

سازمان ها به سرعت و کمترین سرعت رد پا و سربار عملیات فناوری اطلاعات خود را به حداقل می رسانند و سرورهای نفخ بیشتری را با مقادیر نازک تر و کارآمدتر از بین می برند. ویندوز خودی با دستیابی به تراکم بالاتر محاسبه برای بهبود عملکرد کلی برنامه بدون هزینه های اضافی در سیستم های سرور سخت افزاری یا گسترش ظرفیت سخت افزاری ، سود برده اند.

ویندوز سرور 2019 دارای یک تصویر کوچکتر و کم رنگتر ServerCore است که 50-80 درصد از ماشین های مجازی را کاهش می دهد. هنگامی که یک سازمان می تواند عملکرد یکسانی (یا بیشتر) را در تصویر بطور قابل توجهی کوچکتر بدست آورد ، سازمان قادر به کاهش هزینه ها و بهبود کارآیی در سرمایه گذاری های فناوری اطلاعات است.

زیر سیستم ویندوز در لینوکس

یک دهه پیش ، به ندرت می توان مایکروسافت و لینوکس را با همان نفس خدمات پلت فرم تعارف گفت ، اما این تغییر کرده است. ویندوز سرور 2016 با استفاده از یک زیر سیستم کامل بهینه سازی شده برای عملکرد سیستم های لینوکس در ویندوز سرور ، از مصادیق پشتیبانی لینوکس به عنوان دستگاه های مجازی پشتیبانی می کند و نسخه جدید ویندوز سرور 2019 باعث پیشرفت چشمگیر می شود.

سیستم فرعی ویندوز

سیستم فرعی ویندوز برای لینوکس عملکرد اساسی ماشین مجازی سیستم های لینوکس را بر روی ویندوز سرور گسترش می دهد و لایه ای عمیق تر از ادغام را برای کنترل شبکه ، ذخیره سازی فایل های بومی و سیستم های امنیتی فراهم می کند. این می تواند نمونه های مجازی رمزگذاری شده لینوکس را فعال کند. دقیقاً چنین است که مایکروسافت Shielded VMs را برای Windows در Windows Server 2016 فراهم کرده است ، اما اکنون بومی Shielded VMs را برای لینوکس در ویندوز سرور 2019 ارائه می دهد.

توضیح مختصر

شرکت ها دریافتند که بهینه سازی مقادیر به همراه امکان پشتیبانی بومی از لینوکس در میزبان های ویندوز سرور می توانند با از بین بردن نیاز به دو یا سه سیستم عامل زیرساختی ، هزینه ها را کاهش دهند و در عوض آنها را روی ویندوز سرور 2019 اجرا کنند.

از آنجا که بسیاری از “ویژگی های جدید” در ویندوز سرور 2019 طی چند سال گذشته در به روزرسانی ها گنجانده شده اند ، این ویژگی ها شگفت زده کننده نیستند. با این حال ، این بدان معناست که ویژگی های Windows Server 2019 که جزئی از نسخه های نیمه نهایی سالانه ویندوز سرور 2016 بود ، قبلاً امتحان شده ، آزمایش شده ، به روز شده و اثبات شده است ، به طوری که هنگام ارسال ویندوز سرور 2019 ، سازمان ها مجبور نیستند منتظر بمانند. شش تا 12 ماه برای بسته خدمات رفع اشکال.

نتیجه گیری

این یک تغییر مهم است که به سازمانها کمک می کند تا زودتر از تصمیم خود برای تصدیق Windows Server 2019 برنامه ریزی کنند و ممکن است در گذشته یک بستر انتشار بزرگ را اتخاذ کرده است و با پیشرفت های قابل توجه برای دیتاسنترهای سازمانی در به دست آوردن مزایای ویندوز سرور 2019 برای تأمین امنیت ، مقیاس پذیری ، و نیازهای مرکز داده را به شدت مورد نیاز در محیطهای پر سرعت امروزی بهینه کرده است .

جهت خرید و سفارش ویندوز سرور 2019 از طریق لینک فوق به بخش فروش درخواست ارسال نمایید.

سایر صفحات مرتبط »

5/5 - (9 امتیاز)