آموزش نصب VMware Workstation

آموزش نصب VMware Workstation

آموزش نصب VMware Workstation

آموزش نصب VMware Workstation

ایجاد یک محیط مجازی برای سهولت در استفاده از سیستم عامل ها همیشه برای برنامه نویس ها و کارشناس های شبکه و همچنین هر کسی که درگیر فعالیت های است که باعث تخریب سیستم عامل می شود یک نیاز همیشگی است ، شما نمیتوانید همیشه تمامی تست ها و آزمایش های خطرناکی که ممکن است به سیستم عامل شما آسیب برساند را بر روی سیستم خود تست کنید بنابراین در اینجا از نرم افزارهایی که برای ما سیستم عامل مجازی ایجاد میکنند استفاده میکنیم ، معمولترین و البته حرفه ای ترین نرم افزار در این حوزه نرم افزار VMWare Wokrstation است که برای کاربردهای خانگی و البته دانشگاهی و محیط ها لابراتوار استفاده می شود ، این نرم افزار از بیشتر سیستم عامل های موجود در دنیا اعم از ویندوزی و لینوکسی پشتیبانی میکند ، در ادامه مقاله شما را با نحوه نصب این نرم افزار بصورت کاملا تصویری آشنا می کنیم .

آموزش نصب VMware Workstation

پس از تهیه این نسخه از نرم افزار VMware ،فایل نصب (setup) را جهت آغاز نمودن عملیات نصب اجرا می نماییم،

در صفحه خوش آمدگویی بر روی Next کلیک می نماییم،

در این قسمت ” نوع Typical تنظیمات پیش فرض جهت نصب استفاده می شود.نوع Custom جزئیات تنظیمات نصب و مکان نصب به ما نشان داده می شود و می توان موارد دلخواه را انتخاب نمود(جهت استفاده کاربران پیشرفته (مسلط به تنظیمات)توصیه می شود).” ، گزینه Typical را انتخاب و سپس بر روی گزینه Next کلیک می کنیم.

آموزش نصب VMware Workstation

در این مرحله مکان نصب به ما نشان داده می شود و در صورتی که مایل به تغییر مکان نصب این نرم افزار می باشیم بر روی گزینه Change کلیک نموده و مکان دلخواه را آدرس دهی می نماییم و سپس بر روی گزینه Next کلیک نموده.

در این مرحله Next را کلیک می نماییم( از شما می پرسد با هر بار اجرای VMware workstation ،برای یافتن ورژن جدید برنامه (آپدیت های نرم افزار) چک و بررسی کند و در صورت وجود آن را نصب نماید،که در صورت انتخاب این قسمت ،این عمل را انجام می دهد).

در این مرحله نیز Next را کلیک می نماییم (با انتخاب این گزینه ،تمایل خود را برای ارسال پیشنهادات تجربی برای توسعه و بهبود نرم افزار VMware به شرکت را اعلام می نمایید).

در این مرحله مکان ظاهر شدن Shortcuts برنامه را انتخاب می کنیم و سپس بر Next کلیک نموده.

در این مرحله برای ادامه فرآیند نصب بر روی Continue کلیک نموده .

پیشبرد مراحل نصب به ما نشان داده میشود.

در این مرحله بر روی گزینه Skip کلیک می کنیم(با این انتخاب در اصل گفته شده فعالسازی نرم افزار بعد از کامل شدن مراحل نصب انجام می شود).

و در نهایت پس از نصب کامل نرم افزار VMware، این پنجره ظاهر شده و با انتخاب Finish مراحل نصب نرم افزار پایان می یابد.

منبع : انجمن حرفه ای های فناوری اطلاعات ایران

آموزش نصب VMware Workstation

این صفحه چطور بود؟ post