10 ابزار رایگان مدیریت لینوکس در سال 2020

10 ابزار رایگان مدیریت لینوکس در سال 2020 جهت مانیتورینگ دقیق سرورهای لینوکسی

مقدمه

یکی از جنبه هایی که هر سازمانی که از قدرت تلاش های فناوری استفاده می کند ، توانایی این است که بگوید چگونه سیستم های رایانه ای و برنامه های کاربردی در آن اجرا می شوند. قادر به دانستن اینکه چه اتفاقی رخ نمی دهد همانطور که انتظار می رود می تواند عملکرد را بالا ببرد و میزان عیب یابی زمان برای ناهنجاری ها را کاهش دهد. برای موفقیت در این امر ، ابزارهایی وجود دارند که باید بهترین دوست شما باشند زیرا آنها در این جستجوی محتاطانه به شما کمک می کنند. برای این منظور ، تعدادی ابزار وجود دارد که می توانیم از آنها برای جمع آوری و پردازش آنچه در تجهیزات و سرورهای شبکه شما (چه فیزیکی و چه مجازی) اتفاق می افتد ، استفاده کنیم.

ما می خواهیم بهترین ابزارهای مانیتورینگ منبع باز را که می توانید در زیرساخت های خود به کار ببرید ، بررسی کنیم تا شما را به طور کامل در مورد وضعیت زیرساخت های خود به روز نگه دارد.

 

10 ابزار رایگان مدیریت لینوکس در سال 2020

10 ابزار رایگان مدیریت لینوکس در سال 2020

1. LibreNMS

LibreNMS پیمایش شبکه مبتنی بر PHP / MySQL / SNMP است که شامل پشتیبانی از طیف گسترده ای از سخت افزار شبکه و سیستم عامل ها از جمله سیسکو ، لینوکس ، FreeBSD ، Juniper ، Brocade ، ریخته گری ، HP و موارد دیگر می باشد. این بهترین گزینه برای دستگاه های شبکه و سرورها است.

ویژگی های LibreNMS

نکته جالب در مورد libreNMS این واقعیت است که در حال کشف خودکار است. لازم نیست که اگر دستگاه شما مبتنی بر Cisco ، Juniper ، Windows یا Linux است ، آن را بگویید. به طور خودکار با استفاده از پروتکل هایی مانند CDP ، FDP ، LLDP ، OSPF ، BGP ، SNMP و ARP این اطلاعات را مانند جذابیتی جمع آوری می کند.

به مایل اضافی می رود و رابط های موجود در روتر یا سوئیچ شما را کشف می کند که بسیار چشمگیر است. همچنین سعی در جلب جزئیات اتصال شبکه شما دارد اما به شما کمک می خواهد.

هشدارها

مانند اکثر ابزارهای نظارتی ، libreNMS همچنین دارای قابلیت نظارت است که می تواند بسیار سفارشی شود.

چگونه مورد مقیاس می تواند باشد

با رشد شبکه شما ، ویژگی نظرسنجی توزیع شده آن امکان مقیاس گذاری افقی سیستم شما را فراهم می کند.
LibreNMS سیستم صدور صورتحساب دارد. بله ، این ابزار یکی دارد. این امر می تواند از طریق تولید صورتحساب پهنای باند برای درگاه های موجود در شبکه شما مطابق با استفاده یا انتقال انجام شود.

برنامه های تلفن همراه

LibreNMS دارای برنامه های Andriod و Apple است که می تواند برای مشاهده و مدیریت شبکه شما استفاده شود. این چنین تنفس هوای تازه است.
پشتیبانی یا مکانیزم های مختلف تأیید اعتبار مانند شعاع ، LDAP ، Active Directory و موارد دیگر.

سیستم صدور صورت حساب

بر اساس استفاده یا انتقال ، صورتحساب های پهنای باند را برای درگاه های موجود در شبکه خود ایجاد کنید.

ادغام API

شما می توانید از طریق دسترسی API آن را در هر سیستم دیگری ادغام کنید.
این ابزار جانوری است و از این رو ما شما را تشویق می کنیم تا به آنچه اتفاق می افتد درون موتور آن است نگاهی بیندازید. چیزهای بیشتری وجود دارد که مقاله می تواند از جمله امنیت از طریق آن آشکار کند

2. Nagios

از nagios.org ، ” Nagios تمام زیرساخت های IT را رصد می کند تا از عملکرد صحیح سیستم ها ، برنامه ها ، خدمات و فرایندهای تجاری اطمینان یابد. در صورت عدم موفقیت ، ناجیوس می تواند به کادر فنی مسئله هشدار دهد ، به آنها این امکان را می دهد تا فرآیندهای ترمیم را قبل از قطع وقوع تأثیر بر فرآیندهای تجاری ، کاربران نهایی یا مشتریان قرار دهند . “

این ابزاری است که از سال 1999 شروع به کار کرد و به رشد سایر محصولات در حال حاضر افزوده شده است ، اما همه روی نظارت متمرکز شده اند. بگذارید نگاهی به ویژگیهای مورد نظر خود بیندازیم.

نظارت بر تعداد زیادی دستگاه

Nagios قابلیت های مانیتور برنامه ها ، خدمات ، سیستم عامل ها ، پروتکل های شبکه ، معیارهای سیستم و مؤلفه های زیرساخت را با یک ابزار واحد دارد. اگر می خواهید یک وسیله برای پوشش طیف گسترده ای از خدمات و دستگاه ها باشد ، این کار را به کلیه تجارت تبدیل می کند.

چند اجاره ای

ورود بسیاری از کاربران به رابط همزمان باعث افزایش کارآیی و حتی بهبود تجارت شما می شود زیرا ذینفعان علاقمند می توانند نگاهی واقعی به وضعیت زیرساخت ها داشته باشند. همچنین می تواند نماها را فقط به شبکه اختصاصی کاربر محدود کند و از این رو بیشتر در یک سیستم عامل جای می گیرد. فقط می توانید ببینید متعلق به شما چیست.

گزارش نویسی

ناجیوس اطمینان حاصل می کند که توافق نامه های سطح خدمات با تهیه گزارش هایی که توسط افزونه های فروشندگان شخص ثالث قابل افزایش است ، محقق می شوند. این باعث می شود آن را بسیار انعطاف پذیر و قابل تنظیم کنید.

دید

با داشتن یک رابط وب متمرکز که در آن همه چیز را مشاهده می کنید ، می توان قطع خاموشی را آسان کرد.

اطلاعیه

Nagios دارای قابلیت هشدار دهنده است. هشدارها را می توان از طریق پیام کوتاه و نامه ارسال کرد که به مدیریت ساده زیرساخت های شما منتقل می شود.

یکی از ویژگی های جالب Nagios این است که چگونه کنترل کننده های رویداد اجازه می دهند تا مجدداً برنامه های کاربردی و خدمات شکست خورده را مجدداً راه اندازی کنند.

3. Zabbix

از سایت خود ، ” Zabbix نرم افزار نهایی در سطح سازمانی است که برای نظارت در زمان واقعی میلیون ها متریک از ده ها هزار سرور ، ماشین های مجازی و دستگاه های شبکه جمع آوری شده است. این دستگاه قادر است نه تنها لینوکس بلکه Windows ، Solaris ، IBM AIX را رصد کند. این دستگاه قابلیت نظارت بر برنامه ها ، خدمات ، پایگاه داده و موارد دیگر را دارد.

Zabbix ویژگی های بسیاری دارد و ما به طور خلاصه به آنها خواهیم پرداخت.

نظارت بر هر چیزی

راه حل برای هر نوع زیرساخت فناوری اطلاعات ، خدمات ، برنامه ها ، منابع –

نسل بعدی عامل Zabbix

Zabbix 4.4 نوع جدیدی از عامل ، zabbix_agent2 را معرفی می کند ، که طیف گسترده ای از قابلیت های جدید و عملکردهای پیشرفته نظارت را ارائه می دهد

مجموعه معیارها

این روش های مختلفی دارد که از طریق آن می توانید معیارهای مورد نظر را جمع آوری کنید

 • نماینده Zabbix چند پلتفرمی (عامل Zabbix ممکن است بر روی سیستم عامل های مختلف پشتیبانی شده از جمله Linux ، UNIX و Windows اجرا شود و داده هایی مانند CPU ، حافظه ، دیسک و استفاده از رابط شبکه را از یک دستگاه جمع آوری کند.)،
 • عوامل SNMP و IPMI
 • نظارت بی رویه خدمات کاربر
 • روشهای سفارشی
 • محاسبه و تجمع و نظارت بر کاربر نهایی

تشخیص ناهنجاری ها در مجموعه خود

Zabbix قادر است با استفاده از آستانه های هوشمند تعریف شده ، حالت های مشکل در جریان متریک ورودی را بصورت خودکار تشخیص دهد.

ارائه تجسم بهتر

طبق گفته توسعه دهندگان Zabbix ، رابط کاربری خود چندین روش برای ارائه یک نمای بصری از زیرساخت ها و محیط شما ارائه می دهد. اینها می توانند به صورت داشبورد مبتنی بر ویجت ، نمودارها ، نقشه های شبکه و نمایش اسلایدها باشند.

اطلاعیه

سرور می تواند پیام یا نامه ارسال کند. در مورد هشدارها کارهای بیشتری نیز می توان انجام داد. به عنوان مثال ، پیام ها می توانند بر اساس نقش گیرنده یا با اطلاعات زمان اجرا و موجودی ، سفارشی سازی شوند. علاوه بر این ، پیام ها می توانند پیکربندی شوند تا با استفاده از مکانیسم همبستگی رویداد Zabbix ، روی دلایل اصلی بروز مشکل متمرکز شوند.
استفاده از قالب ها: این ویژگی به شما امکان می دهد از قالب های خارج از جعبه برای اکثر سیستم عامل های محبوب استفاده کنید و با استفاده از الگوهای پیکربندی ، هزاران دستگاه مشابه را رصد کنید.

مقیاس پذیری

Zabbix از پروکسی هایی استفاده می کند که اطلاعات جمع آوری شده را در محیطی که در سرور مرکزی Zabbix قرار دارد ارسال می کند. استفاده از پروکسی های Zabbix ممکن است نگهداری از یک محیط تحت نظارت توسط Zabbix را تا حد زیادی ساده کرده و عملکرد سرور مرکزی Zabbix را افزایش دهد. این نشان می دهد که چگونه سیستم نظارتی می تواند به صورت توزیع شده مقیاس کند. Zabbix دارای API است و از این رو می توان از آن برای ادغام آن در هر سیستم موجود در زیرساختها استفاده کرد.

پشتیبانی رسمی از TimescaleDB

4- Prometheus

طبق گفته Prometheus GitHub Page ، این یک پروژه بنیاد رایانش ابری Cloud است که بر سیستم ها و خدمات نظارت می کند. این معیارها را از اهداف پیکربندی شده در فواصل معین جمع می کند ، عبارات قانون را ارزیابی می کند ، نتایج را نمایش می دهد و در صورت صحت برخی شرایط می تواند هشدار را ایجاد کند.
این هم به مانیتور ماشین محور و هم از نظر نظارت بر معماریهای سرویس دهی بسیار پویا متناسب است. برای تجسم گرافیکی ، پرومتئوس از ابزارهایی مانند گرافانا برای تجسم و صادرات داده پشتیبانی می کند.

ویژگی های برتر پرومتئوس

 • این یک مدل داده چند بعدی است (سری زمانی که با نام متریک و مجموعه ابعاد کلید / مقدار تعریف شده است)
 • یک زبان پرس و جو انعطاف پذیر برای افزایش این ابعاد
 • هیچ وابستگی به ذخیره سازی توزیع شده ندارد. گره های سرور منفرد هستند
 • جمع آوری Timeseries از طریق مدل کشش بیش از HTTP اتفاق می افتد
 • سری فشار زمان از طریق یک دروازه واسطه پشتیبانی می شود
 • اهداف از طریق کشف خدمات یا پیکربندی استاتیک کشف می شوند
 • حالت های مختلف پشتیبانی از نمودار و پشتیبانی داشبورد
 • پشتیبانی از فدراسیون سلسله مراتبی و افقی

5.Netdata

از صفحه GitHub ، Netdata توزیع می شود ، در زمان واقعی ، نظارت بر عملکرد و سلامت برای سیستم ها و برنامه ها. این یک عامل مانیتورینگ بسیار بهینه است که در تمام سیستم ها و ظروف خود نصب می کنید. این برنامه با استفاده از داشبوردهای وب بسیار تعاملی ، در زمان واقعی ، از همه اتفاقاتی که روی سیستمهای اجرا می شود (شامل سرورهای وب ، پایگاه داده ها ، برنامه ها) ، بینشهای بی نظیری را ارائه می دهد. یکی دیگر از ویژگیهای جالب در مورد Netdata این است که می تواند بطور مستقل و بدون هیچ گونه مؤلفه شخص ثالث اجرا شود ، یا می تواند در ابزارهای مانیتورینگ موجود مانند پرومتئوس ، گرافیت ، OpenTSDB ، کافکا ، گرافانا و دیگران ادغام شود.

Netdata یک عامل نظارتی است که بر روی تمام سیستم های خود نصب می کنید. این است:

 • جمع کننده معیارها – برای معیارهای سیستم و برنامه ها (از جمله سرورهای وب ، بانک اطلاعاتی ، ظروف و غیره)
 • بانک اطلاعاتی سری زمانی – همه در حافظه ذخیره شده (دیسک ها را هنگام اجرا لمس نمی کند)
 • ویزیتورسنجی متریک – فوق العاده سریع ، تعاملی ، مدرن ، بهینه سازی شده برای تشخیص ناهنجاری
 • موتور اطلاع رسانی آلارم – یک نگهبان پیشرفته برای تشخیص مشکلات عملکرد و در دسترس بودن

ویژگی های Netdata ( 10 ابزار رایگان مدیریت لینوکس در سال 2020 )

ویژگی های عمومی

 • گرانول بودن 1s – بالاترین وضوح ممکن برای کلیه معیارها.
 • معیارهای نامحدود – تمام معیارهای موجود را جمع آوری می کند ، هر چه بیشتر بهتر.
 • 1٪ استفاده از CPU از یک هسته واحد – بسیار سریع ، به طور باورنکردنی بهینه سازی شده است.
 • چند مگابایت رم – به طور پیش فرض از رم 25MB استفاده می کند. شما اندازه آن را
 • صفر دیسک I / O – در حالی که اجرا می شود ، هیچ چیزی را بارگیری و ذخیره نمی کند (به جز سیاهههای مربوط به خطا و دسترسی).
 • پیکربندی صفر – همه چیز را به طور خودکار تشخیص می دهد ، می تواند در هر سرور حداکثر 10000 متر را از جعبه جمع کند.
 • تعمیر و نگهداری صفر – شما فقط آن را اجرا کنید ، بقیه را انجام می دهد.
 • وابستگی های صفر – آن را حتی به عنوان سرور وب خود ، برای فایل های وب استاتیک و API وب خود است.
 • مقیاس تا بی نهایت – می توانید آن را روی تمام سرورها ، ظروف ، VM و IoT خود نصب کنید.
 • چندین حالت عامل – نظارت بر میزبان خودمختار (پیش فرض) ، جمع آوری داده های بدون سر ، پروکسی ارسال ، پروکسی ارسال و ذخیره ، نظارت چند میزبان مرکزی

پایش و هشدار بهداشتی

هشدار پیشرفته – با صدها هشدار ، از جعبه بیرون می آید!
اعلان ها: آیا از تلگرام ، Twilio ، ایمیل ، kavenegar ، پیام پیام و سایر موارد استفاده می کنید ، پس از آن تحت پوشش قرار می گیرید.

تجسم

 • داشبورد تعاملی خیره کننده – ماوس ، پد لمسی و صفحه لمسی دوستانه در تم های تاریک و سفید
 • تجسم شگفت آور سریع – به تمام نمایش داده ها با کمتر از 1 ms در هر متریک ، حتی در سخت افزار کم مصرف پاسخ می دهد.
 • قابل تنظیم – داشبورد سفارشی را می توان با استفاده از HTML ساده (بدون نیاز به جاوا اسکریپت) ایجاد کرد.
 • جاسازی شده – نمودارهای آن را می توان در صفحات وب ، ویکی ها و وبلاگ های شما جاسازی کرد.

آنچه نظارت می کند

جمع آوری داده های Netdata قابل توسعه است – شما می توانید هر چیزی را که می توانید معیار دریافت کنید ، کنترل کنید. APM (Monitoring Performance Application) ، منابع سیستم ، دیسک ها ، سیستم فایل ها ، شبکه سازی ، سرورهای DNS ، شبکه های خصوصی مجازی ، Proxies ، Balancers ، Accelerators.

6. Icinga 2

Icinga یک سیستم نظارت است که در دسترس بودن منابع شبکه شما را بررسی می کند ، به کاربران خاموشی اطلاع می دهد و داده های عملکرد را برای گزارش تولید می کند. مقیاس پذیر و قابل توسعه است و می تواند محیط های بزرگ و پیچیده ای را در چندین مکان کنترل کند.

ویژگی های Icinga 2 ( 10 ابزار رایگان مدیریت لینوکس در سال 2020 )

گزارش نویسی

ماژول گزارشگری Icinga چهارچوب و بنیادی است که Icinga برای رسیدگی به داده های جمع آوری شده توسط Icinga 2 و سایر ارائه دهندگان داده ایجاد شده است. این می تواند داده ها را مستقیماً در رابط وب Icinga نمایش داده یا آن را به فرمت PDF ، JSON یا CSV صادر کند. با گزارش های برنامه ریزی شده ، می توانید داده های آماده شده را بطور دوره ای از طریق ایمیل دریافت کنید.

نمودارها و اندازه گیری ها

Icinga از گرافیت برای نمودارها و معیارها استفاده می کند. این یک پایگاه داده سری زمانی است که معیارهای جمع آوری شده را ذخیره می کند و آنها را از طریق API های آرام و رابط های وب در دسترس قرار می دهد.

تجسم

شما می توانید نقشه ها ، فرآیند کسب و کار ، نظارت بر گواهی ها و داشبورد Dashing را دریافت کنید.

نظارت بر ورود به سیستم

می توانید از Logstash یا Graylog در زیرساخت های خود استفاده کنید.

اسکریپت ها و رابط های اعلان.

منابع مختلفی وجود دارد ، به عنوان مثال ، اسکریپت های مختلف اعلان مانند:

 • پست الکترونیک
 • پیامک
 • پیجر (XMPP و غیره)
 • توییتر
 • IRC
 • سیستم های بلیط

راهنماها:

Icinga 2 و Icinga Web 2 را در CentOS 8 نصب و پیکربندی کنید

نحوه نصب ابزار مانیتورینگ Icinga2 در Ubuntu 18.04 LTS

پیشنهاد ویژه قائم هاست جهت خرید وی پی اس المان و سرور مجازی ایران با سیستم عامل لینوکس با نصب و کانفیگ رایگان و خدمات و پشتیبانی 24 ساعته ؛ جهت مشاوره قبل از خرید از طریق ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

7.Cacti

از سایت Cacti ، این ابزار “یک راه حل کامل نمودار سازی شبکه است که به منظور بهره برداری از توان ذخیره سازی داده ها و قابلیت های گرافیکی RRDTool طراحی شده است. Cacti یک گرده افشان سریع ، قالب بندی پیشرفته نمودار ، روشهای دستیابی به داده های متعدد و ویژگی های مدیریت کاربر را از جعبه فراهم می کند. همه اینها در یک رابط بصری و آسان برای استفاده پیچیده شده است که باعث می شود نصب های با اندازه LAN تا شبکه های پیچیده با هزاران دستگاه معنا پیدا کند. “(Cacti.net ، 2020).

کاکت ها قدرت RRDtool را که یک سیستم ورود به سیستم و نمودار سازی داده های استاندارد صنعت OpenSource برای داده های سری زمانی است ، مهار می کند. این ابزار با کارایی بالا RRDtool می تواند به راحتی و یکپارچه در زبان های اسکریپت مانند برنامه های اسکریپت پوسته ، پرل ، پایتون ، یاقوت ، لوا یا tcl ادغام شود.

ویژگی های برتر کاکت ها شامل موارد زیر است

قالب ها

قالب های نمودار ، نمودارهای معمول را قادر می سازند تا با استفاده از قالب بندی ، نمودارهای مشترک جمع شوند. هر فیلد برای یک نمودار معمولی می تواند بر اساس هر نمودار نمودار یا مشخص شود.

جمع آوری داده ها

Cacti قابلیت ورود به داده را دارد. این به کاربران آزادی می دهد تا اسکریپت های سفارشی برای جمع آوری داده ها از دستگاه های هدف را تهیه کنند. با این وجود ، آن را با SNMP همراه است که یک فن آوری جمع آوری داده های صنعت است. نکته دیگر این که Cacti همراه با یک گرده افشانی مبتنی بر PHP است که مزایای اجرای اسکریپت ها ، بازیابی اطلاعات SNMP و به روزرسانی پرونده های RRD را دارد.

مدیریت کاربر

Cacti از این ویژگی غنی برخوردار است که در آن می توان چندین کاربر با حساب کاربری خود تنظیم کرد. سرپرست انعطاف پذیری برای اختصاص بخش معینی از امتیازات به یک کاربر معین دارد.

نمایش نمودارها

سه روش مختلف برای مشاهده ویز نمودارها ، نمای درخت ، نمای لیست و نمای پیش نمایش وجود دارد. این سه نمای دارای مزایای آنها است ، به عنوان مثال ، نمای درخت این امکان را به کاربران می دهد که سلسله مراتب نمودارها را ایجاد کنند و همچنین این شانس را دارند که آن نمودارها را روی درخت قرار دهند. تعداد زیادی نمودار را می توان از این طریق مدیریت کرد. نمای لیست به سادگی لیستی از نمودارهای موجود است و هنگام کلیک شما را به نمودار واقعی پیوند می دهد. آخرین نمای پیش نمایش ، تصویری از تمام نمودارها را در یک لیست بزرگ ارائه می دهد که می توانید به سرعت در آن گشت و گذار کرده و به نمودارهای گرافیکی نگاه کنید.

قالب ها

سه قالب مختلف وجود دارد: الگوهای داده ، الگوهای نمودار ، و الگوهای میزبان. این کار بارگذاری کلیه منابع و نمودارهای داده را بدون استفاده از الگوبرداری که بسیار دردناک است ، کاهش می دهد. الگوی داده ها اسکلتی را برای یک منبع داده واقعی ارائه می دهد. الگوهای میزبان تمام الگوهای نمودار و پرس و جو داده ها را برای نوع دستگاه معینی گروه بندی می کند. نکته جالب تر این است که شما نیازی به ایجاد تمام قالب ها به تنهایی ندارید. قالب ها را می توان از جعبه پیدا کرد و یک ویژگی بسیار ساده وجود دارد که چنین قالب هایی را می توان به سکوی کاکتوس های شما وارد کرد.

مکانیسم های هشدار دهنده

کاکت ها را می توان پیکربندی کرد که در صورت عبور از متغیرهای از پیش تعریف شده یا آستانه ها ، هشدارهای پست الکترونیکی ارسال شود. این باعث می شود شب های شما بسیار جذاب باشد زیرا دیگر مجبور نیستید هنگام تماس با آنها مشکلی را جستجو کنید. این نکته را نشان می دهد که یک سرویس خاص در حال کاهش است یا با ناهنجاری های خاصی روبرو هستید.

گزارش نویسی

Cacti می تواند گزارشات را مطابق با پیکربندی شما تولید کند.

8. Grafana ( 10 ابزار رایگان مدیریت لینوکس در سال 2020 )

گرافانا ابزاری است که به شما قدرت می دهد تا پرس و جو ، تجسم ، هشدار و درک معیارهای خود را بدون توجه به محل نگهداری آنها به شما امکان می دهد. شما در تلاش برای ایجاد یک فرهنگ داده محور ، فرصتی برای ایجاد ، کاوش و اشتراک گذاری داشبورد با تیم خود دریافت می کنید. به طور خلاصه ، گرافانا تجزیه و تحلیل منبع باز و راه حل نظارت برای هر بانک اطلاعاتی است.

امکانات

تجسم

نمودارهای سریع و انعطاف پذیر سمت مشتری با تعداد زیادی گزینه. افزونه های پانل برای راه های مختلف برای تجسم معیارها و سیاهههای مربوط.

داشبورد پویا

داشبورد پویا و قابل استفاده مجدد با متغیرهای قالب ایجاد کنید که به صورت کشویی در بالای داشبورد ظاهر می شوند.

اندازه گیری ها را کاوش کنید

داده های خود را از طریق نمایش داده های موقت و پویا به پایین کاوش کنید. نمایش تقسیم و مقایسه فاصله های زمانی مختلف ، نمایش داده شد و منابع داده به یکدیگر.

کاوش سیاههها

سحر و جادو تغییر از اندازه ها به سیاهههای مربوط به فیلترهای برچسب حفظ شده را تجربه کنید. سریعاً در تمام سیاهههای مربوط به جستجوی آنها بپردازید یا آنها را به صورت زنده جریان دهید.

هشدار دهنده

بصری قوانین مهم را برای مهمترین معیارهای خود تعریف کنید. گرافانا به طور مداوم اعلان هایی را به سیستم هایی مانند Slack ، PagerDuty ، VictorOps ، OpsGenie ارزیابی و ارسال می کند.

منابع داده مختلط

منابع داده های مختلف را در همان نمودار مخلوط کنید! می توانید یک منبع داده را بر اساس هر پرس و جو مشخص کنید. این حتی برای منابع داده های سفارشی نیز کار می کند.

حاشیه نویسی

نمودارهای مربوط به وقایع غنی از منابع داده های مختلف را حاشیه نویسی کنید. معلق در حوادث ، فراداده و برچسب های کامل رویداد را به شما نشان می دهد.

فیلترهای موقت

فیلترهای ad-hoc به شما امکان می دهند فیلترهای جدید کلید / مقدار را در پرواز ایجاد کنید ، که بطور خودکار برای تمام نمایش داده شدگان از آن منبع داده استفاده می شود.

9. Glances – An eye on your system

از صفحه صفحه GitHub: //github.com/nicolargo/glances ، Glances یک ابزار مانیتورینگ متقابل است که هدف آن ارائه مقدار زیادی از اطلاعات نظارت از طریق یک نفرین یا رابط مبتنی بر وب است. این اطلاعات بسته به اندازه رابط کاربری به صورت پویا تطبیق می یابد.

ویژگی های نگاه

کراس پلت فرم

Glances تقریباً در هر سیستم عامل نوشته شده است: GNU / Linux ، FreeBSD ، OS X و Windows.

صادرات

کلیه آمارهای سیستم را به CSV ، InfluxDB ، Cassandra ، OpenTSDB ، StatsD ، ElasticSearch یا حتی RabbitMQ صادر کنید. Glances یک داشبورد اختصاصی Grafana نیز ارائه می دهد.

حداکثر اطلاعات را در حداقل فضای از طریق یک رابط لعنتی یا مبتنی بر وب ارائه دهید.

این می تواند بسته به اندازه ترمینال ، اطلاعات نمایش داده شده را بطور پویا وفق دهد.

10.Sensu

از صفحه GitHub ، Sensu ابزاری برای نظارت بر منبع باز برای زیرساخت های زودگذر و برنامه های توزیع شده است. این سیستم مانیتورینگ مبتنی بر عامل است و دارای قابلیت کشف داخلی است و این امر را برای محیط های ابری بسیار مناسب می کند. این از چک های خدمات برای نظارت بر سلامت خدمات و جمع آوری داده های تله متری استفاده می کند.

 • نظارت بر سرور
 • نظارت بر ظروف
 • موجودی در زمان واقعی
 • بررسی های بهداشتی و معیارهای سفارشی
 • هشدارها و مدیریت حادثه
 • ترمیم خودکار و گردش کار سفارشی
 • 200 افزونه انجمن
 • نامهای نام و RBAC
 • احراز هویت اساسی

ویژگی های داشبورد

 • داشبورد حادثه در زمان واقعی
 • داشبورد موجودی در زمان واقعی
 • گرافانا دیتاسورس
 • داشبورد چند مستاجر (تک سایت)

ویژگی های توسعه پذیری

 • افزونه های سفارشی / اسکریپت های پشتیبانی زبان (مانند C ، C ++ ، Golang ، Ruby ، ​​Javascript / NodeJS ، زنگ ، C # ، پرل ، Bash و غیره)
 • کشف ، موجودی ، API مدیریت پیکربندی
 • احراز هویت API مبتنی بر توکن (JWTs)

خدمات و پشتیبانی

 • بونسای (میزبان شاخص دارایی Sensu و CDN)
 • پشتیبانی جامعه (گفتمان ، بی عیب و نقص)

نتیجه

اکنون انتخاب ابزاری برای استفاده به شما تعلق دارد. آنها را بررسی کنید و در سال نظارت فوق العاده ای داشته باشید. قبل از ترک ، می توانید از راهنماهای شیرین دیگر در زیر بروید.

سایر موضوعات مشابه »

5/5 - (18 امتیاز)