VMware vSphere 8.0 در جریان VMware EXPLORE معرفی شد. این نسخه جدید vSphere اواخر امسال (احتمالا در پاییز) منتشر خواهد شد. در مقایسه با vSphere 7، مناطقی از بهبود مقیاس پذیری وجود دارد، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

با این حال، بیشتر پیشرفت‌ها یکسان باقی می‌مانند، زیرا vSphere 7 از قبل امکانات پلتفرم را به حداکثر رسانده بود. به عنوان مثال، می‌توانیم ببینیم که مقدار vMem، vCPU در هر VM یا pCPU در هر میزبان یکسان است. چیزی که تغییر کرده است vGPU در هر VM است که دو برابر شده است، و همچنین ما یک مدیر چرخه حیات داریم که اکنون می تواند تا 1000 هاست را مدیریت کند. حداکثر VM در هر خوشه نیز افزایش یافته است، اکنون حداکثر 10k VM در هر VM مجاز است.

یکی دیگر از پیشرفت‌ها، تعداد دستگاه‌های ورودی/خروجی VMDirectPath در هر میزبان است که از 8 به 32 افزایش یافته است.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

چالشی که امروزه مشتریان با آن روبرو هستند، مدیریت چندین دستگاه است. VMware مفهوم گروه های دستگاه را به ارمغان می آورد . سپس گروه ها به ESXi ارائه می شوند. آنها به طور خودکار توسط vCenter کشف می شوند. این گروه به عنوان یک واحد نشان داده می شود، نه به عنوان دستگاه های منفرد.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

می‌توانید دستگاه‌های NIC و GPU را ترکیب کنید و یک سوئیچ PCIe مشترک یا اتصال مستقیم را به اشتراک بگذارید.

سپس می توانید به عنوان یک واحد به ماشین مجازی متصل شوید. vSphere HA و DRS از گروه‌های دستگاه آگاه هستند، بنابراین با هم کار می‌کنند و مطمئن می‌شوند که VM روی میزبان مناسبی قرار می‌گیرد که بتواند گروه دستگاه را راضی کند.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

سیستم عامل مهمان و بارهای کاری

افزونه های مجازی سازی دستگاه جدید (DVX)  که در vSphere 8 معرفی شده است.

در نسخه‌های قبلی vSphere، VMهایی که دستگاه‌های سخت‌افزار فیزیکی را با استفاده از مسیر مستقیم ورودی/خروجی مصرف می‌کردند، در تحرک محدود بودند. DVX یک API و چارچوب جدید برای فروشندگان معرفی می کند که از دستگاه های مجازی سخت افزاری پشتیبانی می کند که از vMotion، DRS، HA یا تعلیق و از سرگیری پشتیبانی می کنند. همچنین می تواند از دیسک و حافظه عکس های فوری پشتیبانی کند.

یک درایور DVX باید روی ESXi و همزمان در سطح VM نصب شود.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

سخت افزار مجازی نسخه 20

سخت افزار مجازی جدید 20 (vmx-20) نوآوری های سخت افزاری مجازی و خدمات مهمان را برای برنامه ها به ارمغان می آورد و عملکرد و مقیاس را افزایش می دهد.

3 حوزه اصلی نوآوری وجود دارد:

  1. نوآوری‌های سخت‌افزار مجازی – پشتیبانی از آخرین پردازنده‌های Intel و AMD، توسعه‌های مجازی‌سازی دستگاه‌ها و حداکثر ۳۲ دستگاه DirectPath I/O.
  2. Guest Services For Application – vSphere DataSets، مهاجرت‌های آگاه به برنامه، آخرین پشتیبانی از سیستم عامل مهمان.
  3. عملکرد و مقیاس – دستگاه‌های تا 8vGPU، گروه‌های دستگاه، حساسیت با تأخیر بالا با HyperThreading

پیشنهاد ویژه قائم هاست خرید وی پی اس اندروید با سیستم عامل های مختلف ویندوز و لینوکس ، همچنین با خرید هاست پرسرعت ایران می توانید از بالاترین سرعت ممکن بهرمند شوید ، جهت اطلاعات بیشتر و یا سوالات قبل از خرید از طریق ارسال تیکت به بخش فروش قائم هاست بصورت 24 ساعته با ما در ارتباط باشید.

سیاست تامین TPM مجازی ویندوز 11

مشکل TPM و شبیه سازی ماشین های مجازی این است که می تواند یک خطر امنیتی ایجاد کند. به همین دلیل VMware ویژگی جدیدی را معرفی کرده است که در آن می توانید تعیین کنید که آیا می خواهید دستگاه TPM را کپی کنید یا جایگزین کنید.

در طول کلون VM موجود، می توانید گزینه Replace را انتخاب کنید و VM با یک دستگاه TPM کاملاً جدید ایجاد می شود که به اسرار VM منبع دسترسی نخواهد داشت. با این حال، ممکن است برای برخی از برنامه‌هایی که قبلاً در آن VM نصب شده باشند، انتظار نمی‌رود.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

برنامه هایی که از مهاجرت آگاه هستند

برخی از برنامه‌های کاربردی نمی‌توانند بی‌حسی که در طول عملیات vMotion اتفاق می‌افتد را تحمل کنند. اکنون می توان برنامه هایی را برای پشتیبانی از مهاجرت و عملیات vMotion نوشت. می‌توان به برنامه‌ها اطلاع داد که مهاجرت انجام می‌شود، و در این مورد، ممکن است برخی از سرویس‌ها وجود داشته باشند که باید قبل از انتقال، یا انجام یک عملیات Failover به آرامی خاموش شوند.

خود برنامه می‌تواند مهاجرت را تا یک مهلت زمانی قابل تنظیم به تعویق بیاندازد، اما نمی‌تواند از وقوع مهاجرت جلوگیری کند. این می تواند برخی از برنامه های حساس به زمان، VoIP یا برنامه های خوشه ای باشد.

حساسیت تأخیر جدید با hyperthreading به vCPU های VM امکان زمان‌بندی بر روی همان هسته فیزیکی Hyperthreaded CPU را می‌دهد. میزبان فیزیکی باید از Hyperthreading پشتیبانی کند. این ویژگی به آخرین سخت افزار مجازی 20 نیاز دارد.

همچنین باید 100% CPU و ذخیره حافظه را برای این VM تنظیم کنید. VM برای برآوردن نیازهای تاخیر کم برنامه های حساس به تاخیر بهینه شده است. به هر CPU مجازی دسترسی انحصاری به یک رشته در یک هسته فیزیکی داده شده است.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

پیکربندی مجازی NUMA ساده شده

توپولوژی مجازی NUMA اکنون در معرض کلاینت vSphere قرار گرفته است. (در نسخه های قبلی، این کار باید از طریق CLI انجام می شد.). سخت افزار مجازی 20 مورد نیاز است. شما می توانید آن را در طول جادوگر جدید ایجاد ماشین مجازی پیکربندی کنید یا تنظیمات توپولوژی CPU ماشین مجازی موجود را ویرایش کنید.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

مجموعه داده های vSphere

vSphere روش جدیدی برای اشتراک گذاری داده ها بین vSphere و Guest OS معرفی می کند. داده ها با VM ذخیره می شوند و حرکت می کنند. برخی از موارد استفاده ممکن است مواردی مانند وضعیت استقرار مهمان، پیکربندی نماینده مهمان، یا مدیریت موجودی مهمان باشد.

مکانیزم با ابزارهای VMware نصب شده کار می کند. همچنین به سخت افزار مجازی نسخه 20 نیاز دارد.

VMware vSphere 8.0 معرفی شد

vSAN 8 به روز رسانی و ویژگی های جدید یک مقاله جداگانه خواهد بود.

یک صفحه جدید vSphere 8 در وبلاگ وجود دارد که تمام محتوای جدید vSphere 8 از جمله نصب ها و پیکربندی ها را متمرکز می کند. در حال حاضر تقریباً خالی به نظر می رسد، اما مطمئن شوید که برگردید و (یا) این صفحه را برای مراجعات بعدی نشانک کنید.

سایر مطالب مرتبط »

5/5 - (12 امتیاز)