بتازگی اکثر کاربران وی پی اس های ویندوزی گاها ممکن است با پیغام An internal error has occurred هنگام ریموت شدن برخورد کنند ، اما هنگامی که این خطا را در هنگام ریموت شدن به سرور مشاهده میکنیم چند سوال به ذهن ما میرسد که علت این خطا چیست ؟ ، آیا سرور دچار قطعی شده؟ ، آیا مشکل از سرور هست و سرور دارای قطعی می باشد یا مشکل از اینترنت و سیستم کاربر می باشد؟ ، در این آموزش به کلیه این سوالات پاسخ خواهیم داد و نحوه رفع این خطا می پردازیم.

 

رفع خطای An internal error has occurred

رفع خطای An internal error has occurred

علت خطای An internal error has occurred در ریموت دسکتاپ چیست؟

ریموت دسکتاپ با پورت پیشفرض 3389 در دسترس می باشد و زمانی که ای پی سرور شما فعال و قابل دسترس در اینترنت است هکر ها یا گروه های هکری که اکثرا بصورت گسترده دست حملات سایبری میزنند توسط پورت اسکن پورت های فعال ای پی های سرورهای ویندوزی را دریافت میکنند و توسط ربات های کرکر تلاش برای کرک کردن پسورد ویندوز با پسورد لیست های هوشمند می کنند که اگر پسورد ریموت شما ساده باشد و فایروال سیستم امنیتی ویندوز غیر فعال باشد براحتی می توانند سرور شما را هک کنند.

اما زمانی که فایروال سرور شما فعال باشد و سرور شما دارای پسورد امن و قوی باشد هنگام حملات سایبری در مقابل تلاش ربات های کرک پسورد ، سیستم امنیتی ویندوز واکنش نشان داده و از ورود هرگونه ورود به ریموت خودداری می کند و درنتیجه هنگام ریموت شدن با ارور An internal error has occurred روبرو خواهید شد ، ممکن است با یک ریبوت ساده مشکل برطرف شود هنگامی که این ارور را مشاهده میکنید اما ساعتی بعد بدلیل تکرار حملات سایبری روی ریموت دسکتاپ این مشکل دوباره تکرار خواهد شد.

آیا ویندوز سرور خود را بروز رسانی کرده اید؟

در ابتدا توصیه می شود قبل از انجام موارد آموزش داده برای برطرف نمودن مشکل خطای فوق ویندوز سرور خود را بروز رسانی نمایید ، در آپدیت های منتشر شده توسط مایکروسافت تا حد چشمگیری این باگ ویندوز برطرف شده و طبق تجربه این خطا بر روی ویندوز های آپدیت شده مجدد رخ نداده و کامل برطرف شده و خطای فوق بیشتر در ویندوز هایی رخ می دهد که بروز رسانی بر روی آنها انجام نشده است.

نحوه رفع خطای An internal error has occurred

برای اینکه خطای An internal error has occurred را رفع کنیم و براحتی بتوانیم به سرور ویندوزی ریموت شویم ساده ترین و بهترین راه حل تغییر پورت ریموت دسکتاپ می باشد ، با تغییر پورت ریموت دسکتاپ به پورت جدید تلاش ربات های کرک پسورد بی نتیجه خواهد ماند و شما براحتی می توانید همیشه به سرور خود وارد شوید.

1- برای تغییر پورت ریموت دسکتاپ دستور “regedit” را در CMD و یا RUN ویندوز وارد کنید.

2- در پنجره Registry Editor به مسیر زیر وارد شوید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber

 

ارور an internal error has occurred در ریموت دسکتاپ

3- فایل Port Number را ویرایش کنید و در حالت Decimal عدد پورت مورد نظر خود را وارد کنید ، مثلا 1370 .

تغییر پورت ریموت دسکتاپ

4- سپس Windows Firewall with Advanced Security را از منو استارت باز کرده و در بخش Inbound Rules یک New Rule بزنید.

آموزش تغییر پورت ریموت دسکتاپ

5- در New Rule گزینه Port را انتخاب کنید.

تغییر پورت rdp

6- پورت مورد نظر خود مثلا 1370 را وارد کنید و Next را بزنید .

نحوه تغییر پورت ریموت

7- گزینه Allow the connection را انتخاب و Next را بزنید.

چگونگی چنج کردن پورت ریموت دسکتاپ

8- در قسمت Profile گزینه Next را بزنید.

تغییر پورت ریموت دسکتاپ

9- در بخش Name نام پورت مورد نظر را وارد کنید مثلا Remote Port و Finish را بزنید.

تغییر دادن پورت در remote desktop

10- ویندوز را ری استارت کنید.

11- و حالا برای ریموت شدن در ریموت دسکتاپ IP را به همراه پورت وارد کنید مثلا 192.168.1.10:1370

آموزش تغییر port در remote desktop

 

 

 

هم اکنون بهترین زمان جهت خرید سرور مجازی ایران می باشد ، قائم هاست با یک دهه تجربه در زمینه ارائه خدمات سرور مجازی و اختصاصی داخل کشور ارائه دهنده بهترین سرورهای مجازی و اختصاصی داخل کشور می باشد ، جهت مشاوره قبل از خرید از طریق ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

سایر مطالب آموزشی مرتبط »

5/5 - (24 امتیاز)