جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

در این مقاله که بصورت اختصاصی توسط قائم هاست ترجمه و آماده سازی شده کاربرانی که قصد طراحی وب سایت دارند می توانند با مطالعه این پست از مزایای وردپرس نسبت به جوملا اطمینان حاصل نمایند و آشنایی کامل جهت انتخاب یک CMS مناسب بین جوملا و وردپرس داشته باشند.

انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک تصمیم مهم است که می تواند پیامدهای بزرگی برای وب سایت شما داشته باشد. تعدادی از آنها در دسترس هستند، هر کدام از جوانب مثبت و منفی خود، و fanbazes متعصب کشیدن برای پلت فرم انتخاب شده خود را وجود دارد. گفته می شود که دو پلتفرم وجود دارد که در بین بسته ها قرار دارند که می توانند به طور مستقیم مقایسه شوند: وردپرس و جوملا.

هر دو سیستم عامل برای سهولت استفاده، امکانات سفارشی گسترده و جوامع فعال مشهور هستند. در حالی که وردپرس و جوملا دارای مزایا و معایب خاص خود هستند، آنها هر دو می توانند برای ساختن سایت های مدرن و ویژگی های پرطرفدار استفاده کنند – پس چگونه باید انتخاب کنید که کدام یک برای شما مناسب است؟

نگران نباش ما در اینجا برای کمک به شما در مقایسه با هر دو سیستم عامل در چهار دور پر از آدرنالین (ما ممکن است کمی بیش از حد هیجان زده در اینجا) برای تعیین اینکه چه کسی حاکم عالی است. بدون نیاز به اجازه، با WordPress و Joomla شروع کنیم!

وردپرس در مقابل جوملا: یک مقایسه حرفه ای

تفاوت اساسی بین وردپرس و جوملا این است که جوملا به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا به منظور سرویس وبسایت های پورتال مانند سرویس های اینترنتی راه اندازی شد، در حالی که وردپرس در اصل پلت فرم متمرکز بر وبلاگ بود. با این حال، امروزه هر دو وردپرس و جوملا کاملا قادر به اجرای هر نوع وب سایت می باشند.

از لحاظ فنی، هر دو وردپرس و جوملا جزء قطعات جداگانه ای از نرم افزار نیستند؛ فقط زمانی که در یک سرور وب نصب می شوند. این معمولا یک وب سرور است که از یک شرکت شخص ثالث مانند QaemHost دریافت می کنید .

اگر می خواهید یک وبسایت را ایجاد کنید، جنبه کلیدی فکر کردن درباره این است که چگونه با پیکربندی نرمافزار وب، کار با سرورها و برخورد با جنبههای فنی فرآیند به طور کلی راحت هستید.

به طور سنتی، جوملا به سمت توسعه دهندگان بیشتر متمرکز است که نمی ترسند “با دست و پا کردن دستانشان” با سرور کار کنند. وردپرس، از سوی دیگر، شروع به خواندن و نوشتن آسان تر برای شروع کار است.

به عنوان مثال، مسیر مشترک برای راه اندازی وب سایت با وردپرس به شرح زیر است:

  1. یک میزبان وب را برای سایت خود انتخاب کنید و برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید
  2. در طول فرایند ثبت نام، یک گزینه را انتخاب کنید تا وردپرس به طور خودکار بر روی حساب میزبانی شما نصب شود (بله، شما مجبور نیستید وردپرس خودتان را نصب کنید)
  3. تنظیم میزبان را کامل کنید و وارد بخش داشبورد وردپرس خود شوید
  4. سایت خود را پیکربندی کنید، یک تم و چند پلاگین بسیار مورد نیاز را نصب کنید

از سوی دیگر، جوملا به شما این نوع از روش دست آزاد را نمی دهد. میزبان هایی که اجازه می دهد که جوملا معمولا این فرآیند نصب سفارشی را نداشته باشند، به این معنی است که شما باید بیشترین کارها را به تنهایی انجام دهید.

هنوز مطمئن نیستید که برای وردپرس بهتر از جوملا بهتر است؟ در اینجا یک مقایسه دقیق است:

1. بهینه سازی موتور جستجو

اگر ما قابلیت های جستجوگرها بهینه سازی (جستجوگرها) را در هر دو سیستم عامل از جعبه مقایسه کنیم، جوملا یک لبه کوچکی را به وجود می آورد که کاربران آن را قادر می سازد که متا توضیحات و کلمات کلیدی برای مقالات جدید مانند:

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

به گفته این شرکت، قابلیت های واقعی SEO هر دو پلتفرم به آسانی قابل مشاهده نیست، مگر اینکه نگاهی به پلاگین ها یا افزونه های موجود برای این کار داشته باشیم. در سمت وردپرس، ما افزونه ای فوق العاده محبوب Yoast SEO را داریم – قدرتمند است، ویژگی های زیادی را ارائه می دهد و از همه مهمتر هر کسی می تواند در عرض چند دقیقه با آن برخورد کند.

Yoast نمره جستجوگر خود را در مناطق مختلف با استفاده از سیستم نورپردازی رنگ قرمز، زرد یا سبز طبقه بندی می کند. علاوه بر این، افزونه به شما دقیقا نحوه بهبود نمره شما در هر منطقه را می گوید – و اگر این کافی نبود، همچنین قابلیت خواندن پست شما را افزایش می دهد .

در طول تست ما، ما Easy Forward Search Engine (EFSEO) را برای بهترین جوملا معادل Yoast پیدا کردیم. این شما را قادر به انجام بسیاری از وظایف مشابه مانند ویرایش اطلاعات متا – به طور مستقیم در انتهای سایت خود، و همچنین شامل حالت اتوماتیک دستی برای تولید این داده ها بدون ورودی شما است.

 

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

با این حال، روشن است که به عنوان مفید به عنوان EFSEO، آن را برای Yoast مطابقت ندارد. به همین دلیل یکی از وردپرس در مقابل جوملا به وردپرس می رود.

2. امنیت

هنگامی که به امنیت می رسد، هر سیستم تنها به عنوان ضعیف ترین پیوند قوی است – بنابراین سوال این است: کدام پلت فرم از جعبه امن تر است؟

با توجه به محبوبیت آن، وردپرس زمانی که به آسیب پذیری های امنیتی مربوط می شود ، یک هدف عظیم در پشت خود دارد . هر افزونه وردپرس به لطف هزاران پلاگین  (پلاگین برای همه چیز، از ایجاد نمودارها به استفاده از Pig Latin ) و تم های موجود در CMS پشتیبانی می کند.

در حالی که این یک مشخصه مثبت است، این نیز یک کابوس از دیدگاه امنیتی است – غیر قابل اطمینان است که مطمئن شوید که هر پلاگین استانداردهای ایمنی مناسب را دارد و با نسخه های جدیدتر پلتفرم سازگار است.

علاوه بر این، وردپرس با ویژگی های اساسی مانند وادار کردن یک کشتی نیست لایه سوکت های امن اتصال (SSL) در داشبورد خود – شما نیاز به تغییر فایل های هسته ای خود را به آن را فعال – و یا دو فاکتور تأیید هویت(2FA). در واقع، بیشتر ویژگی های امنیتی پیشرفته آن به طور کامل بر روی پلاگین ها تکیه می کنند.

از سوی دیگر، جوملا با هر دو گزینه برای اتصال اتصالات SSL و یکی دیگر برای 2FA ارائه می دهد. علاوه بر این، مجموعه ای از پسوندهای امنیتی خود را ارائه می دهد ، و توسعه دهندگان آن فهرستی از این پسوند ها را با آسیب پذیری های شناخته شده ای حفظ می کنند .

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

دور دوم از وردپرس در مقابل جوملا به جوملا می رود

3. پتانسیل سفارشی

ما در حال حاضر برخی از زمین را پوشش می دهد که آن را به پلاگین وردپرس و جوملا گسترش می دهد. هر دو سیستم مدیریت محتوا دارای فهرستی از پلاگین های خود را برای مورد قابل استفاده ترین موارد استفاده می کنند – اگر چه وردپرس به دلیل تعداد بسیار زیاد دست ها را از دست می دهد.

با این حال، هنگامی که به پلاگین های بالا در هر یک از CMS های مربوطه نگاه می کنیم، ما احساس می کنیم که وردپرس “پیشنهادات” بیشتر “ذهنی” لهستانی دارد. شما لازم نیست کلام ما را برای آن – یک مقایسه ساده از دو ابزار که قبلا ذکر شد، Yoast SEO و EFSEO (نشان داده شده در آن منظور)، نشان دهنده این:

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

در حالی که دومین ویژگی های مشابه را به عنوان همتای وردپرس خود ارائه می دهد، سابق تجربه کلیتری را به طور کلی ارائه می دهد.

در حال حرکت، وقتی که سفارشی کردن سبک سایت شما می آید، تم های وردپرس در یک طرف و قالب های جوملا از سوی دیگر وجود دارد، و همان داستان در اینجا همانند پلاگین ها تکرار می شود. نه تنها آسانتر است که موضوعات با کیفیت بالا وردپرس را پیدا کنید، بلکه اغلب آنها سطح بالاتری از پشتیبانی و یک تجربه بهتر را ارائه می دهند.

دور سوم به وردپرس می رود

4. مدیریت محتوا و پتانسیل

هر دو وردپرس و جوملا CMS های پیچیده هستند، که کاربران را قادر می سازد تا هر نوع وب سایت را ایجاد و مدیریت کنند. اگر چه وردپرس اغلب با وبلاگ های ساده همراه است ، این نیز یک راه حل عالی برای فرود صفحات و حتی سایت های پیچیده تر است.

از سوی دیگر، جوملا از نظر پیچیدگی مشهور است – گرچه برخی از اسناد فوق العاده را ارائه می دهد  . سایت ساخته شده با جوملا می تواند به هر چیزی که بخواهد، تکامل یابد، اما منحنی یادگیری برای کاربرانی که هیچ تجربه ای در توسعه وب ندارند تندتر است.

با وجود اینکه در مورد پتانسیل بالقوه برابر است، منصفانه می گویند که وردپرس کاربران خود را قادر می سازد محتوای خود را با سهولت نسبی مدیریت کنند. هر کس می تواند پلتفرم را نصب کند و نحوه ایجاد پست ها، صفحات یا انواع پست های سفارشی را  در عرض چند دقیقه انتخاب کند، در حالی که جوملا کمتر آمرزنده است.

با در نظر گرفتن همه اینها، باید آخرین مرحله وردپرس و جوملا را به سابق اختصاص دهیم، که مسابقه کلی را به وردپرس می دهد!

نتیجه

در برخی موارد، جوملا از وردپرس انعطاف پذیرتر است. این سیستم فوق العاده قابل تنظیم است که می تواند تقریبا هر شکل مورد نظر شما را فراهم می کند و شما را قادر به اجرای بسیاری از سفارشی های کوچک بدون تکیه بر برنامه های افزودنی می کند. با این حال، بین وردپرس و جوملا فقط یک برنده وجود دارد و تاج باید به وردپرس برود.

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

جوملا بهتر است یا وردپرس ؟

جوملا وقتی که به جستجوگرها، امکانات سفارشی سازی و مدیریت محتوا می آید، بی نظیر است. بنابراین انتخاب واضح است. علاوه بر این، وردپرس ساده است که کاربران جدید را انتخاب کند و محبوبیت آن، لبه افزوده شدن به کاربران را با یک ساختار پشتیبانی بهتر فراهم می کند – این گیلاس در بالای وردپرس است.

  • باز هم اگر میخواهید گام به گام یک وبسایت را در WordPress بسازید، در اینجا راهنمای ما است .
  • اگر شما برای میزبان وردپرس مقرون به صرفه با ویژگی های آسان شروع می کنید، هاست وردپرس را چک کنید .

نکات اساسی برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس خود

فقط با پیروی از راهنمایی های ساده، حتی 50-80٪ زمان بارگذاری خود را کاهش دهید .

* این پست شامل لینک های وابسته است، به این معنی که اگر شما بر روی یکی از لینک های محصول کلیک کنید و سپس خرید محصول، ما یک هزینه کوچک دریافت خواهید کرد. نگران نباش، با این حال، شما هنوز هم مبلغ استاندارد را پرداخت خواهید کرد، به طوری که هیچ هزینه ای برای شما وجود ندارد.

سایر مطالب مرتبط »

این صفحه چطور بود؟ post