10ارز مهم رمزنگاری شده غیر از بیت کوین

بیت کوین نه تنها یک روند روبرو نبوده و موجی از ارزهای رمزنگاری شده را در یک شبکه غیر متمرکز نظیر به نظیر ایجاد کرده است ، بلکه به استانداردی برای ارزهای رمزپایه تبدیل شده است ، که به یک لژیون پیرو دنباله رو و فریبنده الهام می گیرد.

بیت کوین

نکات کلیدی:

ارز رمزنگاری شده ، به طور گسترده تعریف شده ، پول مجازی یا دیجیتال است که به شکل توکن یا “سکه” در می آید.
فراتر از آن ، حوزه ارزهای رمزپایه از زمانی که بیش از یک دهه پیش بیت کوین راه اندازی شده است ، به طرز چشمگیری گسترش یافته است و توکن دیجیتال عالی بعدی ممکن است فردا منتشر شود ، برای همه افراد جامعه رمزنگاری می داند.

بیت کوین همچنان از نظر سرمایه بازار ، پایگاه کاربری و محبوبیت ، در رده اصلی ارزهای رمزپایه پیشرو است.
ارزهای مجازی مانند Ethereum و XRP که بیشتر برای راه حل های سازمانی استفاده می شوند نیز محبوب شده اند.
برخی از آلت کوین ها برای ویژگی های برتر یا پیشرفته در مقابل بیت کوین تایید می شوند.

آیا می دانستید قائم هاست اولین و بزرگترین ارائه دهنده سرور ماینینگ بیت کوین در ایران می باشد ؟ ، آیا شما هم به سرور پرسرعت نیاز دارید ؟ ، آیا جهت سرمایه گزاری در بازارهای بورس نیاز به خرید سرور مجازی بورس جهت سرخطی زدن دارید؟ ، اگر وبمستر هستید و به سرور مجازی ایران نیاز دارید حتما از طریق ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

ارزهای رمزپایه چیست؟

قبل از اینکه نگاهی دقیق به برخی از این گزینه های بیت کوین بیندازیم ، بیایید قدم برداریم و مختصراً بررسی کنیم که منظور ما از اصطلاحاتی مانند ارز رمزپایه و آلتکوین چیست . ارز رمزنگاری شده ، به طور گسترده تعریف شده ، پول مجازی یا دیجیتال است که به شکل توکن یا “سکه” در می آید. در حالی که برخی از ارزهای رمزپایه با کارت های اعتباری یا پروژه های دیگر وارد دنیای فیزیکی شده اند ، اکثریت عمده کاملاً نامشهود باقی مانده اند.

“رمزنگاری”

در ارزهای رمزپایه به رمزنگاری پیچیده ای اشاره دارد که امکان ایجاد و پردازش ارزهای دیجیتال و معاملات آنها در سیستم های غیرمتمرکز را فراهم می کند. در کنار این ویژگی مهم “رمزنگاری” این ارزها ، تعهد مشترک به عدم تمرکز است. ارزهای رمزنگاری شده معمولاً به عنوان کد توسط تیم هایی که سازوکارهای صدور را ایجاد می کنند (اغلب ، البته نه همیشه ، از طریق فرایندی به نام “استخراج”) و سایر کنترل ها ، ساخته می شوند.

ارزهای رمزپایه تقریباً همیشه به گونه ای طراحی می شوند که از دستکاری و کنترل دولت عاری باشند ، اگرچه با محبوبیت بیشتر این جنبه بنیادی صنعت مورد انتقاد قرار گرفته است. ارزهای مدل شده از بیت کوین در مجموع altcoins نامیده می شوند و اغلب سعی کرده اند خود را به عنوان نسخه های اصلاح شده یا بهبود یافته بیت کوین معرفی کنند. در حالی که استخراج برخی از این ارزها نسبت به بیت کوین آسان تر است ، معاملات انجام می شود ، از جمله ریسک بیشتر ناشی از سطح پایین تر نقدینگی ، پذیرش و حفظ ارزش.

در زیر ، مهمترین ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین را بررسی خواهیم کرد:

 یک نکته مهم:

غیرممکن است که لیستی از این دست کاملاً جامع باشد. یکی از دلایل این واقعیت این است که از ژانویه 2020 بیش از 2000 ارز رمزنگاری شده وجود دارد و بسیاری از این نشانه ها و سکه ها از محبوبیت بی نظیری در میان جامعه اختصاصی حامیان و سرمایه گذاران (اگر در برخی موارد کوچک باشد) برخوردار هستند.فراتر از آن ، حوزه ارزهای رمزپایه همیشه در حال گسترش است و رمز ارز دیجیتال بعدی ممکن است فردا منتشر شود ، برای همه کسانی که در جامعه رمزنگاری می دانند.

در حالی که بیت کوین به عنوان یک پیشگام در دنیای ارزهای رمزنگاری شده بسیار دیده می شود ، تحلیلگران روش های دیگری برای ارزیابی توکن ها غیر از BTC در پیش می گیرند. به عنوان مثال معمول است که تحلیلگران اهمیت زیادی را به رتبه بندی سکه ها از نظر محدودیت بازار نسبت می دهند. ما این را مورد توجه قرار داده ایم ، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است یک توکن دیجیتال نیز در لیست موجود باشد.

1. اتریوم (ETH)

اولین جایگزین بیت کوین در لیست ما ، Ethereum یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز است که امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را فراهم می کند و بدون هیچ گونه خرابی ، تقلب ، کنترل یا دخالت شخص ثالث کار می کند. برنامه های کاربردی در Ethereum بر روی رمز رمزگذاری خاص آن برای پلت فرم ، اتر اجرا می شوند. اتر مانند وسیله نقلیه ای برای حرکت در بستر Ethereum است و بیشتر توسط توسعه دهندگانی که به دنبال توسعه و اجرای برنامه های داخل Ethereum هستند ، یا اکنون توسط سرمایه گذاران به دنبال خرید سایر ارزهای دیجیتال با استفاده از اتر به دنبال آن هستند.

تاریخجه Ethereum

اتر ، که در سال 2015 راه اندازی شد ، در حال حاضر پس از بیت کوین دومین ارز دیجیتال بزرگ با کلاهک بازار است ، اگرچه با اختلاف قابل توجهی از ارز رمزپایه غالب عقب است. از ژانویه 2020 ، حد مجاز بازار اتر تقریباً 1/10 اندازه بیت کوین است.

در طول سال 2014 ، Ethereum پیش فروش اتر را آغاز کرد که پاسخ قریب به اتفاق دریافت کرد. این کمک می کند تا عصر عرضه اولیه سکه (ICO) آغاز شود . طبق Ethereum ، می توان از آن برای “کدگذاری ، تمرکززدایی ، امنیت و تجارت تقریباً در هر مورد” استفاده کرد. 2 در پی حمله به DAO در سال 2016 ، Ethereum به Ethereum (ETH) و Ethereum Classic (ETC) تقسیم شد. 3 از 8 ژانویه 2020 ، Ethereum (ETH) حداکثر 15.6 میلیارد دلار و ارزش توکن 142.54 دلار داشت.

2. Ripple (XRP)

Ripple یک شبکه تسویه حساب جهانی در زمان واقعی است که پرداخت های بین المللی فوری ، معین و کم هزینه را ارائه می دهد. ریپل که در سال 2012 راه اندازی شد ، “بانک ها را قادر می سازد پرداخت های مرزی را در زمان واقعی ، با شفافیت پایان به پایان و با هزینه های کمتر تسویه کنند.” 5 دفتر اجماع Ripple (روش انطباق آن) منحصر به فرد است زیرا به استخراج نیاز ندارد.

در واقع ، تمام نشانه های XRP ریپل قبل از راه اندازی “از قبل استخراج شده اند” ، به این معنی که “ایجاد” XRP با گذشت زمان وجود ندارد ، فقط معرفی و حذف XRP از بازار با توجه به دستورالعمل های شبکه است. به این ترتیب ، ریپل خود را از بیت کوین و بسیاری از آلت کوین های دیگر متمایز می کند. از آنجا که ساختار Ripple به استخراج نیاز ندارد ، استفاده از توان محاسباتی را کاهش می دهد و تأخیر شبکه را به حداقل می رساند.

تاکنون ، Ripple با مدل تجاری فعلی خود موفقیت کسب کرده است. این ارز همچنان یکی از جذاب ترین ارزهای دیجیتال در بین موسسات مالی سنتی است که به دنبال راهی برای انقلابی در پرداخت های مرزی است. همچنین در حال حاضر سومین ارز بزرگ رمزنگاری شده در جهان با محدودیت کل بازار است. از 8 ژانویه 2020 ، ارزش ریپل 9.2 میلیارد دلار و ارزش توکن 0.21 دلار بود.

3. Litecoin (LTC)

Litecoin که در سال 2011 راه اندازی شد ، از جمله اولین ارزهای رمزپایه ای بود که ردپای بیت کوین را دنبال کرد و اغلب از آن به عنوان “نقره تا طلای بیت کوین ” یاد می شود. این توسط چارلی لی ، فارغ التحصیل MIT و مهندس سابق گوگل ایجاد شده است. Litecoin مبتنی بر یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود و از “scrypt” به عنوان اثبات کار استفاده می کند ، که با کمک CPU های درجه مصرف رمزگشایی می شود.

اگرچه Litecoin از بسیاری جهات مانند بیت کوین است ، اما سرعت تولید بلوک آن سریعتر است و از این رو زمان تأیید تراکنش سریع تری را ارائه می دهد. 8 به غیر از توسعه دهندگان ، تعداد بیشتری از بازرگانان که Litecoin را قبول می کنند وجود دارد. از 8 ژانویه سال 2020 ، سقف بازار Litecoin 3.0 میلیارد دلار و ارزش توکن 46.92 دلار بود که این ششمین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

4. اتصال به اینترنت (USDT)

Tetherیکی از اولین و محبوب ترین ها در میان گروه های به اصطلاح پایدار ، ارزهای رمزپایه ای است که هدف آنها این است که ارزش بازار خود را به یک ارز یا نقطه مرجع خارجی متصل کنند تا نوسانات را کاهش دهند. از آنجا که اکثر ارزهای دیجیتال ، حتی ارزهای اصلی مانند بیت کوین ، دوره های مکرر بی ثباتی را تجربه کرده اند ، Tether و سایر پول های ثابت سعی دارند نوسانات قیمت را مرتفع کنند تا کاربرانی را که ممکن است محتاط باشند جلب کنند.

Tether که در سال 2014 راه اندازی شد ، خود را “یک پلتفرم مجهز به بلاکچین طراحی شده برای استفاده آسان از ارزهای فیات به روش دیجیتالی” توصیف می کند. 10 به طور موثر ، این ارز رمزنگاری شده به افراد امکان می دهد تا از یک شبکه بلاکچین و فن آوری های مرتبط برای معامله در ارزهای سنتی استفاده کنند در حالی که نوسانات و پیچیدگی های اغلب مرتبط با ارزهای دیجیتال را به حداقل می رسانند. در 8 ژانویه سال 2020 ، Tether چهارمین ارز رمزنگاری شده بزرگ با سقف بازار بود ، با کل سقف بازار 4.6 میلیارد دلار و ارزش توکن 1.00 دلار.

5. بیت کوین کش (BCH)

Bitcoin Cash (BCH) جایگاه مهمی در تاریخ altcoins دارد زیرا یکی از قدیمی ترین و موفق ترین فورک های سخت بیت کوین اصلی است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، یک چنگال در نتیجه بحث و مجادله بین توسعه دهندگان و استخراج کنندگان اتفاق می افتد. با توجه به غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال ، به دلیل اجماع عمومی ، باید تغییرات عمده در کد موجود در رمز یا سکه موجود انجام شود. مکانیسم این فرآیند با توجه به ارز رمزنگاری شده خاص متفاوت است.

وقتی جناح های مختلف نتوانند به توافق برسند ، گاهی اوقات ارز دیجیتال تقسیم می شود ، نسخه اصلی به کد اصلی خود وفادار می ماند و نسخه دیگر زندگی خود را به عنوان نسخه جدید سکه قبلی آغاز می کند ، با تغییر در کد آن. BCH در ماه اوت سال 2017 زندگی خود را در نتیجه یکی از این شکاف ها آغاز کرد.

بحثی که منجر به ایجاد BCH شد ، مربوط به مسئله مقیاس پذیری بود. شبکه بیت کوین محدودیت زیادی در اندازه بلوک ها دارد: یک مگابایت (مگابایت). BCH اندازه بلوک را از یک مگابایت به هشت مگابایت افزایش می دهد ، با این ایده که بلوک های بزرگتر زمان معاملات سریعتر را امکان پذیر می کنند.

همچنین تغییرات دیگری ایجاد می شود ، از جمله حذف پروتکل شاهد تفکیک شده که بر فضای مسدود تأثیر می گذارد. از 8 ژانویه سال 2020 ، BCH دارای سقف بازار 4.4 میلیارد دلار و ارزش هر توکن 240.80 دلار بود.

6. ترازو (LIBRA)

یکی از پردرآمدترین ارزهای رایج ارزهایی است که از ژانویه 2020 هنوز هنوز راه اندازی نشده است. تا اواسط سال 2018 شایعاتی مبنی بر توسعه غول رسانه های اجتماعی فیس بوک (Inc) ( FB ) برای ارز رمزنگاری شده خود منتشر شد. با توجه به گستردگی باورنکردنی فیس بوک و پتانسیل مبادلات گسترده در سراسر سیستم عامل خود ، دنیای ارزهای رمزپایه مدت ها بود که احتمال می داد تیتان شبکه های اجتماعی توکن دیجیتال خود را راه اندازی کند.

شایعات به طور رسمی در 18 ژوئن 2019 ، زمانی که فیس بوک مقاله سفید را برای Libra منتشر کرد ، تأیید شد. 14 تاریخ شروع آزمایشی توکن بعداً در سال 2020 است ، زیرا فیس بوک متعهد شده است قبل از راه اندازی موانع نظارتی را مرتب کند. Libra تا حدی تحت نظارت یک شرکت تابعه جدید فیس بوک ، لباس خدمات مالی Calibra ، نظارت خواهد شد. 15 هنگامی که برج میزان می کند راه اندازی، آن را حتما برای جلب حجم انبوهی از توجه را از کسانی که در داخل (و خارج از) حوزه cryptocurrency به است.

7. مونرو (XMR)

مونرو یک ارز امن ، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. این ارز رمزنگاری شده در آوریل 2014 راه اندازی شد و به زودی علاقه زیادی به جامعه رمزنگاری و علاقه مندان ایجاد کرد. توسعه این ارز رمزنگاری شده کاملاً مبتنی بر اهدا و جامعه محور است. 16 Monero با تمرکز زیادی بر تمرکززدایی و مقیاس پذیری راه اندازی شده است و با استفاده از تکنیک ویژه ای به نام “امضاهای حلقه ای” حریم خصوصی کامل را امکان پذیر می کند.

با استفاده از این روش ، گروهی از امضاهای رمزنگاری شامل حداقل یک شرکت کننده واقعی ظاهر می شود ، اما از آنجا که همه معتبر به نظر می رسند ، واقعی را نمی توان جدا کرد. به دلیل مکانیسم های امنیتی استثنایی مانند این ، مونرو شهرتی ناخوشایند ایجاد کرده است: این ارتباط با عملیات جنایتکارانه در سراسر جهان مرتبط است.

با این وجود ، چه برای خوب و چه برای بیمار استفاده شود ، نمی توان انکار کرد که Monero پیشرفت های مهم فناوری را به فضای ارزهای رمزپایه وارد کرده است. از 8 ژانویه سال 2020 ، Monero دارای کلاه 994.0 میلیون دلار و ارزش توکن 57.16 دلار بود.

8. EOS (EOS)

جدا از Libra ، یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتال که در لیست ما قرار گرفته است EOS است . EOS که در ژوئن سال 2018 راه اندازی شد ، توسط پیشگام ارز رمزنگاری شده دن لاریمر ایجاد شد. لاریمر قبل از کار در EOS ، بیتشر صرافی دیجیتال و همچنین پلتفرم رسانه های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین Steemit را تأسیس کرد.

مانند سایر ارزهای رمزپایه موجود در این لیست ، EOS نیز پس از اتریوم طراحی شده است ، بنابراین بستری را ارائه می دهد که توسعه دهندگان می توانند برنامه های غیرمتمرکز بر روی آن بسازند. اگرچه EOS به دلایل زیادی قابل توجه است.عرضه اولیه سکه یکی از طولانی ترین و سودآورترین در طول تاریخ بود که با تلاش بی سابقه 4 میلیارد دلاری از طریق سرمایه گذاری های گسترده مردم به مدت یک سال ، به رکورد 4 میلیارد دلار رسید.

EOSمکانیزم اثبات سهام را ارائه می دهد که امیدوار است بتواند مقیاس پذیری فراتر از رقبای خود را ارائه دهد. EOS متشکل از EOS.IO است ، مشابه سیستم عامل رایانه و به عنوان شبکه بلاکچین ارز دیجیتال و همچنین سکه های EOS عمل می کند. EOS همچنین به دلیل نداشتن مکانیزم استخراج برای تولید سکه انقلابی است.

در عوض ، تولیدکنندگان بلوک بلوک تولید می کنند و بر اساس نرخ تولیدشان ، در توکن EOS پاداش می گیرند. EOS شامل یک سیستم پیچیده از قوانین برای اداره این روند است ، با این ایده که این شبکه در نهایت دموکراتیک تر و غیرمتمرکزتر از سایر ارزهای رمزپایه خواهد بود.

9. Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin SV (BSV) ، با “SV” در این مورد مخفف “Satoshi Vision” ، یک چنگال سخت Bitcoin Cash است. از این نظر ، BSV چنگال چنگال شبکه اصلی بیت کوین است. یک برنامه ارتقا یافته شبکه برای نوامبر سال 2018 منجر به بحث طولانی مدت بین استخراج و توسعه جناح ها در جامعه BCH شد که منجر به ایجاد یک هارد فورک و ایجاد BSV شد.

توسعه دهندگان Bitcoin SV پیشنهاد می کنند که این ارز رمزنگاری شده پروتکل اصلی توسعه دهنده بیت کوین Satoshi Nakamoto را بازیابی کند ، در حالی که امکان ایجاد تحولات جدید برای افزایش ثبات و امکان مقیاس پذیری را نیز فراهم می کند. توسعه دهندگان Bitcoin SV نیز امنیت و زمان پردازش سریع معاملات را در اولویت قرار می دهند.

از 8 ژانویه سال 2020 ، BSV دارای سقف بازار 2.1 میلیارد دلار و ارزش توکن 114.43 دلار بود.

10. سکه Binance (BNB)

Binance Coin (BNB) رمز رسمی پلتفرم مبادله ارز رمزنگاری شده Binance است. Binance که در سال 2017 تاسیس شد ، به سرعت صعود کرده و به بزرگترین مبادله در نوع خود از نظر حجم معاملات کلی تبدیل شده است. رمز Binance Coin به کاربران Binance این امکان را می دهد تا ده ها ارز رمزنگاری شده مختلف را به طور کارآمد در بستر Binance تجارت کنند. BNB برای تسهیل هزینه های معامله در صرافی استفاده می شود و همچنین می تواند برای پرداخت برخی از کالاها و خدمات از جمله هزینه سفر و موارد دیگر استفاده شود.

از 8 ژانویه سال 2020 ، BNB دارای سقف بازار 2.3 میلیارد دلار و ارزش توکن آن 14.71 دلار بود.

 

 

مطالب مرتبط :

 

این صفحه چطور بود؟ post